Duality

english version coming soon…

Kasia Kadlubowska tworzy z  Dominikiem Bukowskim http://www.dominikbukowski.com

DUALITY CZYLI DRUGA NATURA PERKUSJI

Muzyka klasyczna nie wyklucza jazzu i na odwrót. Choć wszelkie próby połączenia tych dwóch światów odbierane są zazwyczaj sceptycznie, staramy się przeniknąć je w możliwie najsubtelniejszy sposób, nie profanując świętości jednego i drugiego nurtu.

Bez eksperymentów nie byłoby tradycji. Przedstawiamy nasz pomysł na muzykę w interakcji z filmem, światłem, elektroniką. Mamy na celu zachęcenie Was do poszukiwania i asertywnego słuchania efektu przenikania się tych bardzo odrębnych, a w zasadzie niesamowicie bliskich płaszczyzn.

Nasze instrumentarium to marimba i wibrafon – instrumenty perkusyjne, które zasługują na zainteresowanie i zaistnienie w świadomości polskiej publiczności. Nikt nie spodziewa się ile wspaniałych brzmień i możliwości mają te instrumenty.

This slideshow requires JavaScript.

PROJEKT “GRY MIŁOSZNE”

GRY MIŁOSZNE to koncert multimedialny, do którego narracje tworzą niewerbalnie przekazane erotyki poetów: Zbigniewa Herberta, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Tadeusza Różewicza, Czesława Miłosza.

Zamiast tradycyjnej formy recytacji oddajemy głos muzyce, obrazowi i elektronice. Świeże i niebanalne interpretacje, wplątane w muzykę amerykańskich minimalistów, zaaranżowane na marimbę i wibrafon oraz wideo-interpretacje i wideo-narracje utalentowanego i uznanego studenta Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Filipa Ignatowicza.
Trzy różne bodźce, troje odmiennych artystów i ekscytujący projekt interdyscyplinarny. Znajdźcie muzykę w słowach, słowa w obrazie, obraz w brzmieniach.

Nie mówić zbyt wiele, znaczy czasem więcej niż powiedzieć wszystko. Zatem pozwólmy muzyce i obrazom dopowiedzieć to, czego nie udało nam się d oczytać .

– Kasia Kadłubowska

W programie koncertu znajdzie się MINIMAL MUSIC – jeden z najpiękniejszych nurtów, który wciąż zadziwia i inspiruje swoją prostotą. Subtelna, hipnotyczna, a zarazem niezwykle energetyczna muzyka jest mieszanką stylu afrykańskiego, gamelanu, muzyki współczesnej, improwizacji – znajduje się na pograniczu muzyki psychodelicznej. Uwięziona w partyturach i minimalistycznych środkach została przyjęta do kanonu klasyki muzyki współczesnej.

W wykonaniu Duality publiczność usłyszy utwory głównych przedstawicieli amerykańskiego minimalizmu, tj. Phillip Glass, Steve Reich, Terry Riley oraz kompozytorów którzy rozwijali się bardzo blisko i paralelnie do tego nurtu jak np. Arvo Pärt.

Menager DUALITY :

Sylwia Holeksa 
tel.: +48 535 595 787
e-mail: info@duality.pl

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s