Duality

english version coming soon…

Kasia Kadlubowska tworzy z  Dominikiem Bukowskim http://www.dominikbukowski.com

DUALITY CZYLI DRUGA NATURA PERKUSJI

Muzyka klasyczna nie wyklucza jazzu i na odwrót. Choć wszelkie próby połączenia tych dwóch światów odbierane są zazwyczaj sceptycznie, staramy się przeniknąć je w możliwie najsubtelniejszy sposób, nie profanując świętości jednego i drugiego nurtu.

Bez eksperymentów nie byłoby tradycji. Przedstawiamy nasz pomysł na muzykę w interakcji z filmem, światłem, elektroniką. Mamy na celu zachęcenie Was do poszukiwania i asertywnego słuchania efektu przenikania się tych bardzo odrębnych, a w zasadzie niesamowicie bliskich płaszczyzn.

Nasze instrumentarium to marimba i wibrafon – instrumenty perkusyjne, które zasługują na zainteresowanie i zaistnienie w świadomości polskiej publiczności. Nikt nie spodziewa się ile wspaniałych brzmień i możliwości mają te instrumenty.

This slideshow requires JavaScript.

PROJEKT “GRY MIŁOSZNE”

GRY MIŁOSZNE to koncert multimedialny, do którego narracje tworzą niewerbalnie przekazane erotyki poetów: Zbigniewa Herberta, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Tadeusza Różewicza, Czesława Miłosza.

Zamiast tradycyjnej formy recytacji oddajemy głos muzyce, obrazowi i elektronice. Świeże i niebanalne interpretacje, wplątane w muzykę amerykańskich minimalistów, zaaranżowane na marimbę i wibrafon oraz wideo-interpretacje i wideo-narracje utalentowanego i uznanego studenta Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Filipa Ignatowicza.
Trzy różne bodźce, troje odmiennych artystów i ekscytujący projekt interdyscyplinarny. Znajdźcie muzykę w słowach, słowa w obrazie, obraz w brzmieniach.

Nie mówić zbyt wiele, znaczy czasem więcej niż powiedzieć wszystko. Zatem pozwólmy muzyce i obrazom dopowiedzieć to, czego nie udało nam się d oczytać .

– Kasia Kadłubowska

W programie koncertu znajdzie się MINIMAL MUSIC – jeden z najpiękniejszych nurtów, który wciąż zadziwia i inspiruje swoją prostotą. Subtelna, hipnotyczna, a zarazem niezwykle energetyczna muzyka jest mieszanką stylu afrykańskiego, gamelanu, muzyki współczesnej, improwizacji – znajduje się na pograniczu muzyki psychodelicznej. Uwięziona w partyturach i minimalistycznych środkach została przyjęta do kanonu klasyki muzyki współczesnej.

W wykonaniu Duality publiczność usłyszy utwory głównych przedstawicieli amerykańskiego minimalizmu, tj. Phillip Glass, Steve Reich, Terry Riley oraz kompozytorów którzy rozwijali się bardzo blisko i paralelnie do tego nurtu jak np. Arvo Pärt.

Menager DUALITY :

Sylwia Holeksa 
tel.: +48 535 595 787
e-mail: info@duality.pl

Published by Kasia Kadlubowska

Kasia Kadlubowska is musician and composer. Balancing as artist between performance, contemporary music, minimal music, conceptualism, improvisation and entertainment music. From one hand slipping away from conventional perception of music and percussion, on the other falling directly and aware into cliches and stereotypes.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: